רוצים לקבל יעוץ חינם?
התקשרו כעת ללא התחייבות
עסקת נדל

עסקת נדל"ן ענק של פמילי אופיס ישראלי באטלנטה

זרוע הנדל"ן של MSA Shine Global Family Office בשיתוף עם משרד עוה"ד מיכאל שיין ושות' סגרה לאחרונה עסקת נדל"ן בשווי57  מליון דולר במרכז אטלנטה, ג'ורג'יה שבארה"ב.

העסקה מורכבת מרכישת 9 שכונות ובהן פרויקטים מניבים של Multi Family Complex אשר יחד מכילים כ-1,100 יחידות דיור למגורים.

במסגרת העסקה קיבלה הקבוצה גם "בונוס" ( שאינו כלול בעסקה ולא תומחר במחיר) של עשרות acres עם זכויות בניה לעוד מאות יחידות – מה שיוביל להשבחה נאה, מעבר ל 20%.

קבוצת  MSA Shine Global Family Office מתמחה בהשקעות ב Multi Family ובמתן הלוואות גישור קצרות טווח ליזמים וקבלנים תוך מתן הליווי הפיננסי והמשפטי הדרוש לעסקאות הנדל"ן של לקוחותיה. בנוסף משקיעה הקבוצה לעיתים גם בפרויקטים יזמיים.

לדברי עו"ד אלון שיין, המנהל את הזרוע הפיננסית בקבוצת שיין, "הקבוצה מתמקדת כבר למעלה מ-3 שנים בבניית פורטפוליו של MULTI FAMILY COMPLEX בארה"ב, אשר לאחר עסקה זו מכיל למעלה מ4,000 יח"ד".

"החלטנו כאסטרטגיה לאחר משבר הסאב פריים ב- 2008 ובמצב מחירים מאד אטרקטיביים בשוק, לחדור לשוק הדיור האמריקאי. כעקרון, אם רוכשים במחיר טוב, במיקום טוב ועם ניהול נכון - ניתן בהחלט להשביח גם נכסים מניבים. גם כיום, למרות עליית מחירי הנדל"ן בארה"ב, המחירים עדין נוחים וזוהי הזדמנות מצוינת לשים יד על נכס אטרקטיבי שכזה.

רוב הנכסים, שהקבוצה רכשה בשנים האחרונות, נרכשו ישירות מבנקים, אשר נטלו את הבעלות על הנכסים, כתוצאה מאי יכולת פירעון של לוויהם. זוהי נקודת מפתח בהשקעות מהסוג הזה, מכיוון שהבנקים אינם יודעים לנהל MULTI FAMILY ואף גורמים לירידה בערכי הנכסים המנוהלים על ידם ועל כן הם מעדיפים להיפטר מנכסים כאלו גם במחירי הפסד כואבים. כאן נכנסים לתמונה קבוצות השקעה כמונו אשר "מזנקים" על הזדמנויות מסוג זה".

לדברי שיין, "שוק הדיור ממשיך להשתפר בארה"ב וניתן לראות זאת גם בהבדלים לא קטנים במחירים ובתשואות העסקאות שלנו אם משווים את העסקאות שביצענו ב2010 לעומת העסקאות ב2013.

לדבריו, ההתמקדות באטלנטה, נובעת מהכירות עמוקה של האזור, דבר המאפשר יכולות ניהול גבוהות. קומפלקסי הדיור נמצאים 3 דקות מ- backhead  בליבה השוקק של אטלנטה (דומה לשדרות רוטשילד בתל אביב).

מדובר אמנם בקבוצה שמנהלת נאמנויות ומטבעה השקעותיה שמרניות, אולם היא מספקת ללקוחותיה גם השקעות אלטרנטיביות, מעבר לשוק ההון.

הערך הנדלני בעסקה זו הינו שהנכסים אמנם אינם AAA , אולם הם ממוקמים ממש בקרבת אזור AAA , דבר המשפיע על התפוסה הכמעט מלאה ומן הסתם גם על מחירי השכירות וכך, התשואה הצפויה בעסקה הספציפית הזאת הינה למעלה מ20% שנתי".