רוצים לקבל יעוץ חינם?
התקשרו כעת ללא התחייבות
יש לכם נכות? אפשר לקבל החזרי מס ואפילו פטור מוחלט מתשלומי מס

יש לכם נכות? אפשר לקבל החזרי מס ואפילו פטור מוחלט מתשלומי מס

פטור ממס הכנסה לסובלים מבעיות רפואיות

אנשים רבים לא יודעים, שינתן לקבל פטור מוחלט ממס הכנסה ,  ואף לקבל החזרי מס בסכומים ניכרים, רטרואקטיבית ולמשך שש שנים, וזאת לאנשים הסובלים ממגבלות רפואיות ונכויות.

באופן שכזה, אם ינהל אותו אדם חולה את ההתנהלות מול רשויות המס והביטוח הלאומי באופן מושכל, יופיע מוכן לוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי ורצוי בלוויית עורך דין, יוכל ליהנות מהחזרי מס ומפטור ממס הכנסה, שעשויים להגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.

אמנם, התנאי הינו שלאדם יפסקו 90% נכות לצמיתות, ע"י רופאי הביטוח הלאומי, היושבים בוועדות של הביטוח הלאומי ופועלים בשיתוף עם רשויות מס ההכנסה, אולם נכה בשיעור 90% אינו בהכרח אדם משותק, רתוק לכיסא גלגלים.

יתכן ואצל אנשים הסובלים מבעיות רפואיות שונות במספר תחומים, תצטברנה נכויות והנכות הכוללת המשוקללת תגיע לכדי 90% ותעניק להם פטור ממס .

נוסף על מגבלות רפואיות שידוע לרוב כי מקנות נכות, כמו מגבלות אורטופדיות ונירולוגיות, הפרעות בשמיעה ובראיה,  ישנן בעיות רפואיות שונות, איתן מתמודד האדם באופן יומיומי, ועשויות להקנות לו נכויות נוספות, לדוגמא: הפרעות בעיכול, שומן עודף, סכרת, בעיות בכליות, בעיות בלב, פקקת ורידים ברגליים המפריעה לתפקוד, טינטון, הפרעות הנשימה ובכלל זאת, דום נשימה בשינה, אסטמה, הפרעות נפשיות ועוד.

קבלת קצבת נכות כללית

 

על מנת לקבל קצבת נכות כללית קבועה ולכל החיים מהביטוח הלאומי, דרושה קביעה של רופאי הביטוח הלאומי בדבר נכות לצמיתות משוקללת של התובע בשיעור של 60% לפחות, או לחילופין שתי נכויות שונות, אשר כל אחת מקנה 20% נכות לפחות.

בנוסף, יש להראות לביטוח הלאומי כי חלה ירידה ניכרת בהכנסות, לפחות ב-50%. לחילופין, על מנת לקבל את הקצבה יש להראות כי ההכנסה כיום אינה עולה על 4,000 ₪ בקירוב.

יצוין, כי רופאי הביטוח הלאומי לא טורחים תמיד לעבור על כל התיעוד הרפואי הקיים לתובע, ומתרשמים בעיקר מדבריו של אותו חולה, אשר שוכח לעיתים לפרט את כל המגבלות, מתמקד בכאביו ובפרטים טפלים ולעיתים שוכח לציין עובדות חשובות מהותיות שבגינן יכול היה לקבל את הקצבה, אשר בסופו של דבר נשללה ממנו.

בנוסף, יתכן ואותו אדם לא צירף תיעוד רפואי מהותי שיכול היה לסייע לו בקבלת הקצבה.  

לפיכך, על אף שרופאי הביטוח הלאומי ברובם, אינם ששים לראות את התובע נכנס לוועדות הרפואיות בלוויית עורך דין, הרי שרצוי להגיע עם עורך דין על מנת למצות את הזכויות ולקבל קצבה חודשית אשר במהלך השנים מצטברת ועשויה להגיע למאות אלפי שקלים ואף למעלה מכך.

במאמר מוסגר יצוין, כי חשוב לדעת שאותם גופים שונים שאינם משפטיים המתיימרים להעניק עזרה לפונים אליהם בקבלת קצבה מאת הביטוח הלאומי,  אינם יכולים לייצג את הפונה אליהם בועדות הרפואיות ולמעשה הם גובים סכומים מהחולה הפונה אליהם, מחתימים אותו על הסכמים שעלולים להיות דרקוניים, גובים ממנו כספים בסכומים ניכרים, ומאידך, אותו אדם בסופו של דבר נאלץ לייצג את עצמו בפני רופאי הביטוח הלאומי והדבר עלול להיות בעוכריו.

חושבים שמגיע לכם פטור? משרדנו מעניק שירותי יחסי ציבור למשרדי עו"ד מומחים בתחום הביטוח הלאומי. נשמח להפנות אתכם לעו"ד מתאים.